Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta South Beach (PO DK :))
Autor Wiadomość
Kamila1205
Przyjaciel forum
Kamila

Wysłany: 2009-11-15, 21:34   

Cześć:-)
Chyba rzeczywiście nikt nie stosuje SB:-)Po pierwsze autor mógł zmienic poglady, dlatego rozbierzności w książkach. Po drugie diety sa dość kontrowersyjnym tematem. Jest wiele teorii i pomysłów i nie wiadomo czego się trzymać.Z jajkami jest tak,że opinie na ich temat są podzielone. Wg niektórych jajka podnoszą poziom cholesterolu dlatego należy ograniczyć ich ilość do 3 w tygodniu, białka można jeść ile się chce. Inne teorie mówią,że jajka są zdrowe i obniżają cholesterol i moznaje jeść ile sie chce. Zależy jakiej teorii się trzymać.Nie wiem dlaczego nalezy ograniczyć pomidory ale rzeczywiście spotkałam sie z tym,żeby nie jeść ich na SB w nadmiarze. Owoce są zdrowe ale są dość kaloryczne ze względu na dużą zawartość cukru, co dodatkowo może podnosić apetyt. Dlatego nalezy je ograniczyć do 1 dziennie.Sałatki owocowe są kaloryczne, niestety nawet z jogurtem.Nie jedz ich. Jeżeli chcesz się zdecydować na SB to trzymaj się tej bardziej ryorystycznej wersji wtedy nie popełnisz błędu. Pozdrawiam

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

madziuszka 
Mistrz ceremonii

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-12-08, 16:39   

hej ja zaczynam diete jutro ktos jest na niej albo planuje zaczac na dniach??

papierowa_kulka 
Czasem bywa

Wysłany: 2010-06-03, 18:07   

Ja byłam na SB w zeszłym roku i w tym, przed kopenhaską. Wzeszłym roku, nieświadoma dokładnie, co można jeść a czego nie, jadłam nabiał typu jogurty naturalne, mleko. Schudłam wtedy przez pierwsze 2 tyg może jakieś 3 kg. W tym roku kupiłam książkę, 1 wydanie, prowadziłam dietę dokładnie wg książki, nie jadłam już nabiału w postaci mleka i jogurtów, nie schudłam nic przez 3 tygodnie. Jedynie wygląd cery się poprawił no i nie miałam wzdęć. Po tej diecie łatwo było przestawić się na kopenhaską, organizm nie miał szoku z powodu braku cukrów bo już wcześniej na SB ich nie dostawał. Na pewno brak utraty wagi nie był spowodowany tym, że jadłam dużo, kiedy z ciekawości liczyłam kcal nigdy nie wychodziło więcej niż 1200. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Nie wiem czy jest ona skuteczna, 6 kg to chyba pobożne życzenia autora ;) Natomiast na pewno jest bardzo zdrowa i świetnie wpływa na organizm, cerę, włosy :)

dieta kopenhaska: 24.05 - 05.06

dieta amerykańska: 6.06 - 18.06

1000 kcal: 19.06 - ... ;)

Odpowiedz do tematu