Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motywacja!?
Autor Wiadomość
ksiksi
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2014-07-22, 13:39   

Piękna wypowiedź. W życiu tak jest, że zazwyczaj mierzymy za wysoko i szybko się poddajemy, bo nie widzimy efektów, bo na nie potrzeba czasu. Ja staram się stąpać małymi kroczkami ale do celu. Równie ważne w motywowaniu są nagrody. Ja zawsze, gdy coś osiągnę kupuję sobie coś o czym marzyłam lub po prostu coś, co jeszcze bardziej poprawi mi humor. Ostatnio za zdaną sesję sprawiłam sobie sukienkę asos do której długo wzdychałam. Gdy ją zakładam wiem, ile pracy włożyłam w sesję i nie wypominam sobie tego, ile kosztowała. A Wy nagradzacie się za sukcesy, czy przechodzicie nad nimi do porządku dziennego?

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

cukier28 
Stały bywalec

Wysłany: 2014-07-25, 11:18   

Znajdź zdjęcie swojego celu

…i powieś go w widocznym miejscu.

Wizualizacja celu, w dokładnie takiej postaci, w jakiej wyobrażasz go sobie (nieważne czy jest to podróż do Rzymu, nowy dom, ukończenie maratonu czy jeszcze coś innego) jest wspaniałym źródłem motywacji i pomocą przy realizacji zamierzeń. Większość ludzi to wzrokowcy, dlatego taki obrazek bardzo Ci się przyda.

Poszukaj odpowiedniego zdjęcia i umieść w takim miejscu, żebyś co chwila trafiał na to wzrokiem. Ustaw je na tapecie, postaw na biurku. To pomoże Ci skoncentrować się na Twoim celu. Pamiętaj – to ten właśnie cel mobilizuje Cię do działania na dłuższą metę! Jeśli zapomnisz o celu, stracisz motywację i dlatego właśnie dobrze mieć coś, co Ci będzie o nim ciągle przypominać.

trucicielka 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2015-04-21, 10:06   

U mnie motywacją do ćwiczeń, dobrego odżywiania się - ogólnie zdrowego stylu życia, jest wygląd mojego ciała po zmianach. Teraz na pewno nie powróciłabym do złych nawyków.

Monasi 
Czasem bywa
Monasi

Wysłany: 2018-04-11, 11:40   

Z jakiej aplikacji korzystacie jeżeli jeździcie na rowerze? wiem, że jest dostępnych kilka bo czytałam o nich tutaj https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/trening_kolarza/16637/treningowe_aplikacje_rowerowe_na_smartfona , ale z racji tego , że wybór jest ich naprawde bardzo duży to trudno mi się zdecydować. Każda ma jakieś zalety, ale chciałabym poznać jakie jest wasze o nich przy wykorzystaniu w praktyce.

zosia-fit 
Świeżak :)

Wysłany: 2018-05-05, 16:32   

Podrzucam fajny artykuł dotyczący motywacji do treningów i do diety: http://www.eioba.pl/a/5lb...dzie-jej-szukac

warriable 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2018-05-08, 08:10   

W dzisiejszych czasach wielu ludziom brakuje motywacji nawet do codziennych czynności, nie mówiąc już o tym, by próbować w jakiś sposób zmienić swoje życie.

Matoki 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-05-10, 10:13   

Ja próbuję sobie pomóc czytaniem odpowiednich książek i obserwowaniem natury. Świat jest piękny tylko trzeba to umieć dostrzec, już samo to motywuje.

Odpowiedz do tematu