Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta South Beach (PO DK :))
Autor Wiadomość
Maja_k1989
Mistrz ceremonii
Po prostu MAJA :)

Wysłany: 2009-09-01, 18:03   Dieta South Beach (PO DK :))

Co to jest dieta South Beach?

Jest to program zdrowotny stworzony przez lekarza kardiologa Arthura Agatsona, by pomóc pacjentom z nadwagą, który redukuje ryzyko zachorowania na cukrzycę, zawał serca i wylew przy jednoczesnej utracue nasy ciała.

Na czym polega?

- na zmianie metabolizmu, ograniczeniu łaknienia, zwłaszcza wyeliminowaniu ochoty na "złe" węglowodany, i bardziej efektywnym spalaniu tłuszczów przez organizm
- zastąpieniu "złych" tłuszczów (złożonych) zdrowymi dla serca tłuszczami prostymi, pochodzącymi z oliwek, orzechów, nasion, ryb, awokado
- zastąpieniu "złych" węglowodanów "dobrymi" pochodzącymi z ziaren, owoców i warzyw
- możliwości spożywania prawie wszystkich produktów

Dlaczego jest skuteczna i wygodna?

- najpierw uderza w najgroźniejszy i najtrudniejszy do zgubienia tłuszcz nagromadzony na brzuchu i w talii
- umożliwia utratę aż 6 kilogramów w ciągu pierwszych dwóch tygodni!!
- jej reguły są proste
- nie występuje efekt jo-jo
- nie wymaga liczenia kalorii, węglowodanów i tłuszczów ani intensywnych ćwiczeń

Dlaczego ta dieta jest lepsza od innych popularnych diet?

JEST PROSTA, ZDROWA I DZIAŁA! NIE ODCZUWASZ GŁODU, TRACISZ NA WADZE I ZYSKUJESZ ZDROWIE!

Masz pytania? Chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami? Szukasz ciekawego przepisu? A może potrzebujesz wsparcia?

Zapraszam na forum :)

Razem damy rade ;)

[ Dodano: 2009-09-01, 19:55 ]
Przebieg diety South Beach

Cała dieta przebiega w 3 fazach.

FAZA PIERWSZA - Trwa tylko 2 tygodnie, jest jednak najtrudniejsza, najbardziej restrykcyjna. Podstawę diety w tym okresie stanowią niektóre warzywa i chude mięso. Największe kłopoty sprawia zazwyczaj konieczność rezygnacji z chleba i ziemniaków oraz wykluczenie nabiału. Nie można także pić napojów zawierających kofeinę, tzn. kawy, coca-coli, ale też herbaty!

Brak nabiału oznacza odcięcie wapnia, dlatego warto go uzupełniać przyjmując ten minerał w tabletkach. Ponadto efektem pierwszej fazy może być zmęczenie, wynikające z nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi. Dzieje się tak, ponieważ spożywamy teraz pokarmy z tzw. niskiego poziomu indeksu glikemicznego, a więc te, które nie podnoszą lub podnoszą w niewielkim stopniu poziom glukozy we krwi po ich spożyciu. Dolegliwości te powinny minąć po przystąpieniu do drugiej fazy.

Pierwsza faza jest bez wątpienia najtrudniejsza, ale też jej efekty są najbardziej widoczne. W ciągu tych dwóch tygodni można schudnąć nawet 6 kg!

Co można w trakcie tej fazy jeść?

Wołowina - chude kawałki, np. polędwica wołowa, pręga
Wieprzowina - szynka gotowana, polędwica
Cielęcina - antrykot, udziec, sznycel
Drób - pierś z kurczaka i indyka, szynka z indyka (2 plasterki dziennie)
Owoce morza - wszystkie ryby i skorupiaki
Ser- sery light lub bez tłuszczu, twarożek wiejski (1-2% tłuszczu), sery: amerykański, cheddar, feta, mozzarella, parmezan, provolone, ricotta
Warzywa - bakłażan, brokuły, kalafior, fasola, groch, szparagi, szpinak, grzyby (wszystkie odmiany), kapusta, ogórki, sałata,
Tłuszcze - oliwa z oliwek, olej rzepakowy
Słodycze - słodycze bez cukru, do 75 kcal dziennie
Jajka - bez ograniczeń
Dodatki i przyprawy - bulion, aromaty zapachowe, pieprz (Czarny, cayenne, czerwony, biały), sos chrzanowy, wszystkie przyprawy bez dodatku cukru

Czego nie można jeść w trakcie pierwszej fazy?

Wołowina - mostek, żeberka, inne tłuste kawałki
Wieprzowina - szynka w miodzie, żeberka
Cielęcina - wszystkie kawałki z przodu tuszy
Drób - udka, skrzydełka kurczaka, przetworzone produkty zbożowe, tj. parówki
Ser - wszystkie tłuste sery
Warzywa - marchew, ziemniaki, buraki, kukurydza, pomidory (można max jednego normalnej wielkości lub 10 winogronowych)
Owoce - wszystkie owoce oraz soki owocowe, nawet te niesłodzone
Nabiał - kefir, mleko, masło, jogurty
Alkohol - w każdej postaci
Napoje z kofeiną - kawa, coca-cola

FAZA DRUGA - Stopniowo włączamy do jadłopisu produkty o większej ilości węglowodanów: niektóre owoce, płatki, razowe pieczywo i gorzką czekoladę. - cały czas obserwujemy jednak, jak wpływają one na nasz organizm. Waga cały czas spada, jednak wolniej niż w pierwszym etapie. Tę fazę powinniśmy zakończyć, kiedy osiągniemy wymarzoną wagę. (średnio chudniemy około 0.5 - 1 kg tygodniowo)

Co można jeść w drugiej fazie?

Owoce - brzoskwinie, czereśnie, grejpfruty, pomarańcze, śliwki, truskawki, winogrona, czarne jagody, gruszki, jabłka, kiwi,
Warzywa - drobna fasolka, bób
Nabiał - mleko 1%, mleko sojowe light, jogurt naturalny bez tłuszczu, jogurt owocowy light
Produkty zbożowe - bułki i pieczywo pełnoziarniste, ryżowe, z ziarnami, muesli, płatki śniadaniowe: Frutina, Fitness, zwykłe płatki owsiane
Inne - budyń bez tłuszczu, gorzka czekolada, czerwone wino

Czego należy unikać lub jeść bardzo rzadko?

Produkty zbożowe - bułki pszenne, chleb pszenny biały, ciasta, ciastka, makarony z mąki pszennej, naleśniki, płatki kukurydziane, ryż biały
Warzywa - buraki, kukurydza, marchew, ziemniaki
Owoce - ananas, arbuz, banany, owoce z puszki, rodzynki, soki owocowe
Słodycze - dżemy, lody, miód

FAZA TRZECIA - Osiągneliśmy wymarzoną wagę. Teraz trzeba ją już tylko utrzymać. 3 faza nie jest już dietą, tylko zdrowym sposobem odżywiania, na całe życie. Nie ma już produktów zakazanych, jemy to na co mamy ochotę, musimy tylko zwracać uwagę na to, żeby większość produktów miała niski indeks glikemiczny.

To gwoli uzupełnienia informacji ogólnych na temat SB :) [/b]

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

justynkax 
Czasem bywa

Wysłany: 2009-09-01, 22:18   

Maja a ile można jeść na tej diecie ? słyszałam, że tyle ile się chce ale jakoś mi się wierzyć nie chce ...
Ja uwielbiam gotować, tworzyć nowe potrawy w kuchni i...jeść :/

Kiara 
Stały bywalec

Wysłany: 2009-09-01, 22:18   

Maja_k1989, to mi sie podoba tu tez bede zagladac juz niedlugo :-)

Maja_k1989 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2009-09-01, 22:20   

justynkax, hmm tez slyszalam ze mozna jesc ile sie chce ale mnie sie wydaje ze chodzi o takie dobieranie produktow w daniach zeby byc sytym :) w sumie jeszcze nie czytalam ksiazki SB ale jutro zabieram sie za lekturke wiec rozwieje watpliwosci ;)

Kiara, serdecznie zapraszam :) mozesz liczyc na takie samo wsparcie i pomoc jak na watku o DK ;)

Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie. - Jean-Paul Sartre

Kiara 
Stały bywalec

Czekam na pyszne przepisy...

justynkax 
Czasem bywa

Maja_k1989 ja też dołączę do Was, ale to jak z Polski wrócę. czyli za miesiąc :/

Maja_k1989 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2009-09-01, 22:22   

justynkax, ja na SB przechodze dopiero po DK (ktora zaczynam 12 pazdziernika ;) ) mam nadzieje ze jak dolaczysz to tak szybko nam nie uciekniesz i nawet jak przystapie do SB to tu bedziesz ;)

Kiara, daj znac jak bedziesz juz przystepowala do SB ;) jakies przepisy podrzuce ;)

Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie. - Jean-Paul Sartre

Kiara 
Stały bywalec

Wysłany: 2009-09-01, 22:22   

Maja_k1989, kochana jestes,bede pilnym uczniem i postaram sie nie zadawac glupich pytan...

Maja_k1989 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2009-09-01, 22:23   

Kiara, nie bede karcic za glupie pytania ;) ja tez nie jestem znawca ;) ale mam ksiazki i nie widze problemu zeby przewertowac kilka stron i cos przepisac ;)

Kiara 
Stały bywalec

Wysłany: 2009-09-01, 22:23   

Maja_k1989, ja zaraz po DK szkoda czasu czyli tak za 7 dni

Maja_k1989 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2009-09-01, 22:24   

Kiara, bede tu caly czas ;) ale tak samo jak do Justyny pisalam ;) mam nadzieje ze jak ja wreszcie do SB przystapie bedziecie tu przy mnie ;)

Kiara 
Stały bywalec

Wysłany: 2009-09-01, 22:24   

Maja_k1989, mi brak tu odpowiedniej literatury ale naszczescie jest net i tak zajebiste forum...

[ Dodano: 2009-09-01, 22:25 ]
Maja_k1989, no oczywiscie :-) :-) :-) :-) :-)

Maja_k1989 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2009-09-01, 22:25   

Kiara, przepisy i zestaw cwiczen przeskanuje ;) moze nawet jutro ;) i wkleje linka na forum ;)

justynkax 
Czasem bywa

Wysłany: 2009-09-01, 22:26   

dodałam wątek do zakładek więc nie zapomnę , a jak wrócę z Polski to też przeczytam te książki na temat SB i będę pomagać w miarę możliwości .

Cieszę się bardzo, że znalazłam tą dietę, bo już tyle lat się męczę na różnych dietach...mam już dość ale tak naprawdę...
A ta dieta to strzał w dziesiątkę.
Ja schudłam w sumie już 23 kilo, czuję, że mój organizm ma już dość...zaczyna się buntować.

Maja_k1989 
Mistrz ceremonii

Wysłany: 2009-09-01, 22:26   

justynkax, jak to mi mama mowi SB to nie dieta ;) to styl zycia :)

Odpowiedz do tematu