Zdrowe odżywianie ZdroweForum.pl
Zdrowe odżywianie, zdrowe podejście do życia - pogadajmy o tym ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rowerem do pracy
Autor Wiadomość
kamlbulonis
Świeżak :)

Wysłany: 2010-01-04, 14:04   rowerem do pracy

zdecydowalem sie uzywac roweru zamiast auta aby dojechac do pracy, a zeby bylo latwiej to kupilem sobie skladaka marki Brompton z angli. moge go zlozyc w najgorzym wypadku i jechac autobusem, metrem lub tramwajem. mysle ze mnie to zmusi aby prowadzic aktywny tryb zycia bo nie chodze na silownie i nie uprawam zadnych sportow. czy ktos z was tez uzywa roweru aby jechac do pracy?

Reklama

Wysłany:    Najtańsze lekarstwa w Polsce

wiewióra 
Czasem bywa

Wysłany: 2010-01-11, 15:33   

Jasne, ale jak jest sucho i ciepło!!! A czy Twój wspaniały rower posiada płozy :) ?

volvex 
Częsty gość

Wysłany: 2010-01-11, 22:20   

Jasne z tym, że rezygnuję przy minus 5 C. ;)

wiewióra 
Czasem bywa

Wysłany: 2010-01-12, 15:04   

Jak jeszcze trochę posypie, to do pracy będziemy zasuwać na biegówkach :) , ja już mam problemy z wyjazdem samochodu z osiedla, a jak jest u Was?

Afra666 
Czasem bywa

Wysłany: 2010-01-12, 16:29   

Cyba wszędzie teraz są takie problemy ;)
A nawiązując do tematu, to podziwiam ludzi, którzy jeżdżą codziennie np 20km do pracy. Mój sąsiad tak jeździł. Ciekawe czy w te śniegi też próbuje :mrgreen:
Zdrowe odżywianie i jego sekrety
http://zlotemysli.pl/afra...go-sekrety.html

wiewióra 
Czasem bywa

Wysłany: 2010-01-13, 20:18   

Ja mam 17 km do pracy i nie jest tak źle, najtrudniej jest wyjść z domu, a później już idzie z górki :) , oczywiście piszę tu o sezonie letnim i najważniejsze mieć w pracy możliwość poprysznicowania się, jedyne co mnie trapi to myśl, ze w trakcie jazdy do pracy złapie gumę i wtedy będzie klops :)

papryka 
Częsty gość

Wysłany: 2010-02-16, 10:33   

Poruszanie się rowerem do pracy, szkoły, czy na uczelnie jest naprawdę świetną sprawą. Tylko czasem w miastach bywa to dość niebezpieczne z powodu małej ilości ścieżek rowerowych. I niestety niechęci kierowców do rowerzystów. Każda forma ruchu jest wskazana. I mam nadzieję, że jazda na rowerze stanie się bardziej popularna.

pączek 
Czasem bywa
diety ach te diety...

Wysłany: 2010-02-25, 23:03   

Jazda na rowerze to nie tylko bardzo dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawienie kondycji, ale także dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Dzięki wycieczkom na rowerze można dość dobrze poznać okoliczne miejscowości, zabytki architektury i cuda natury ;) Ale trzeba być dobrze przygotowanym do takiej wyprawy. Oprócz sprawnego roweru przyda się oczywiście także odpowiednia odzież do jazdy na rowerze - gdyby ktoś szukał takowej, to polecam rogelli.pl. Mają bardzo szeroką ofertę i markowe rzeczy, a do tego sporo promocji, więc warto tam zajrzeć.

midge 
Częsty gość

Wysłany: 2010-03-01, 00:27   

Zawsze szczerze podziwiałam ludzi, którzy rano wskakują na rower i śmigają nim do pracy. Pamiętam, że mój tata też tak robił i wtedy mu zazdrościłam, że ja mam szkołę pod nosem (po drugiej stronie ulicy) i nawet nie mogę jeździć do niej rowerem. A teraz jak mogłabym dojeżdżać rowerem do pracy to mi się nie chce. Wolę wsiąść w autobus albo auto i wygodnie podjechać, zamiast pedałować na rowerze. A rower tak lubię bardzo w wolnym czasie, rolki i inne formy aktywności ruchowej również, ale chyba nie o tak wczesnych godzinach porannych. I nie w takie mrozy jakimi zima nas w tym roku uraczyła.

Peeter 

Wysłany: 2010-03-02, 14:21   

Najgorsze w dojeżdżaniu rowerem do pracy jest to, że zaczynamy prace delikatnie mówiąc "śmierdzący" i nie każdy może sobie pozwolić na takie przyjemności :(

Jak w 90 dni pokonałem raka

Wszystko to, co powinieneś wiedzieć, aby żyć zdrowo i w zgodzie z naturą

pyzia86 

Wysłany: 2010-03-04, 14:10   

Niby tak, ale teraz coraz więcej firm ma prysznice, więc ie ma problemu. Ja jestem wielką fanką rowerów, poranny ruch dodaje energii na cały dzień:) Polecam:)

malenkami 

Wysłany: 2010-03-06, 17:35   

Ja jeżdżę wszędzie gdzie się da rowerem :)

http://www.national-geogr...a/szwajcaria-4/

AptekaGdanska 
Częsty gość
Farmaceuta

Wysłany: 2010-03-09, 10:56   

Bardzo fajnie jest dojeżdżać rowerem do pracy, o ile odległość jest rozsądna. Ogólnie uważam, że to dobry sposób na wzmocnienie mięśni oraz poprawę kondycji. Jakby każdy choć jeden dzień w tygodniu dojeżdżał rowerem do pracy to zyskalibyśmy wszyscy :)
Ostatnio zmieniony przez AptekaGdanska 2010-05-16, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  

Ania14 
Częsty gość

Wysłany: 2010-03-24, 14:05   

Ja też jeżdżę rowerem do pracy, początki były ciężke, ale teraz idzie mi dużo lepiej

AptekaGdanska 
Częsty gość
Farmaceuta

Wysłany: 2010-05-16, 16:33   

Ania14 napisał/a:
Ja też jeżdżę rowerem do pracy, początki były ciężke, ale teraz idzie mi dużo lepiej

Ja się przyznam, że wytrzymałem tylko przez okres letni. Późniejsze chlapy jesienno zimowe i wiosna ze śniegiem do kwietnia zdemotywowały mnie. Ale teraz od tygodnia znowu jeżdżę :)

Odpowiedz do tematu